Polyurea Kaplama

POLYUREA NEDİR ?                        

Polyurea çift komponentlidir. Püskürtme sistemiyle uygulanan sprey polyurea en son teknoloji izolasyon ve kaplama malzemesidir.

Üç çeşit sprey polyurea sistem vardır. Bunlar, Aromatik polyurea sistemler, Alifatik polyurea sistemler ve Polyaspartic polyurea sistemlerdir.

Aromatik polyurea sistemlerin mekanik ve ısıl dayanımları mükemmeldir fakat UV dayanımı yoktur. Güneş ışığında yüzey renk değiştirir.
Alifatik polyurea sistemler UV dayanımı olan sistemlerdir. Güneş yada yapay ışığa maruz kaldığında yüzey renk değiştirmez.
Polyaspartic polyurea sistemler. yüksek darbe, aşınma, kimyasal dayanımı  mükemmel ve Uv dayanımı olan polyurea sistemlerdir.

SPREY POLYUREA UYUGULAMANIN AVANTAJLARI


* Hızlı kürleşmesinden dolayı zamandan ve personelden tasarruf edilmesi.
* Mükemmel su izolasyonu sağlaması.
* Yekpare uygulanıyor olması ve ek yerinin olmaması.
* Tüm yatay ve dikey yüzeylere uygulanabiliyor olması.
* Yüksek esneklik ve mükemmel aşınma dayanımının olması.
* Doğru astar uygulaması ile ahşap, beton, çelik, alüminyum, köpük ve plastik gibi hemen hemen her yüzeye uygulanabiliyor olması.
* Bir çok kimyasal, solvent ve asite karşı dayanıklı olması.

SPREY POLYUREA UYGULAMA ALANLARI

* Çatı ve  terasların sprey polyurea su yalıtımı.

* Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak hacimlerin polyurea ile izolasyonu.

* Temel ve perde betonların sprey polyurea su yalıtımı.

* Prefabrik yapıların sprey polyurea izolasyonu.

* Korozyona karşı korunacak matal yüzeylerin polyurea kaplanması.

* Otopark ve zemin polyurea kaplamaları.

* Hayvan barınakları polyurea zemin kaplamaları.

* Gıda üretim alanları ve soğuk hava depolarının polyurea zemin kaplanması.

* Tank, silo ve boru polyurea kaplamaları.

* Su parkları, süs havuzları ve yüzme havuzları sprey polyurea izolasyonları.
Polyurea istanbul fiyatları makalemizde beklentilerinize karşılık geleceğini umduğumuz bir makale hazırladık. Polyurea fiyatları Türkiye genelinde İstanbul ilinde daha uygundur. Bunun birkaç nedeni vardır.


1.    Polyurea istanbul fiyatları ham madde tedarikçileri
Öncelikle tüm polyurea üreticileri, polyurea satıcıları ve polyurea ham madde tedarikçilerinin merkezi İstanbul’dadır.
2.    Polyurea istanbul fiyatları makine üreticileri
Diğer taraftan polyurea uygulamalarında kullandığımız makinelerin satıcıları ve üreticilerin merkezi de İstanbul’dadır. Dolayısı ile diğer illerdeki polyurea fiyatları Polyurea istanbul fiyatlarına göre belirlenir.
3.    Polyurea Yapan Firmalar
Polyurea yapan firmaların çoğunluğu da İstanbul’da bulunmaktadır.  Bu nedenle İstanbul polyurea fiyatlarında doğal bir rekabet oluşmaktadır. Bu rekabet İstanbul’da fiyatların diğer illere göre görece daha uygun olmasına neden olmaktadır. Polyurea yapan firmalar başlığında da ele aldığımız gibi sektörde iş yapma becerileri sektörün diğer dallarına göre daha ileridedir. Çünkü polyurea hem kimya hem makine bilgisi gerektirmektedir.  Söz konusu alanlarda Mühendislik seviyesinde olmasa bile acil müdahale gerektiren durumlarda sorunu çözecek kadar bilgi birikimi olmalıdır.
4.    İstanbul Yalıtım Sektöründeki Ekonomik Canlılık
İstanbul Türkiye’nin en kalabalık kenti olarak ekonomik canlılığı yadsınamaz bir gerçektir. Bu canlılık polyurea üreticilerinin, polyurea ham madde tedarikçilerinin ve polyurea yapan firmalarının kazancına olumlu yansımaktadır. Her ne kadar İstanbul polyurea fiyatları diğer illere göre görece daha uygun olsa da sürüm İstanbul’da daha fazla olduğu için İstanbul’da polyurea yapan firmaların kazancı diğer illerdeki polyurea uygulama ve satıcılarından daha yüksek sayılabilir.
Firmamız İstanbul merkezli olarak Türkiye’nin her ilinde hizmet verir. Uygulama makineleri ve ham maddeler istenilen ile kısa sürede mobilize edilir.
İstanbul un tüm ilçelerinde aynı gün uygulamaya başlayabiliriz. Elbette iş planını gözden geçirmekte fayda vardır. Çok yoğun sezonlarda mobil ekiplerimiz yeterli gelmeyebiliyor.


Polyurea İstanbul Avrupa Yakası İlçeleri, Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Eyüp, Esenler, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu, Polyurea İstanbul Anadolu Yakası İlçeleri, Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar


POLYUREA FİYATLARI

Metrekare birim fiyatı olarak uygulama zeminine, uygulama kalınlığına ve toplam metraja göre değişmektedir. Genel olarak 2 mm kalınlık için 25 € civarında seyreden metrekare Polyurea uygulama fiyatları diğer püskürtülebilir ürünlerle uygulandığında düşme eğilimi gösterir. Polyurea fiyatları genellikle astar ve UV koruyucu alifatik boya ile birlikte verilir. Türkiye’de polyurea tüketimi artıkça polyurea m2  fiyatlarının daha kabul edilebilir seviyelerde olabileceğini tahmin ediyoruz.
Polyurealar özellikli ürünlerdir. Tek bir polyurea çeşidi yoktur. Polyurea projeye göre özel üretilir. Bu nedenle mutlaka hangi polyurea kullanmanız gerektiği ile ilgili bir danışmanla görüşmelisiniz. Polyurea fiyatları oluşturulurken kullanım amacı kesinlikle göz önünde bulundurulur.
Polyurea metrekare fiyatları karşılaştırma
Diğer taraftan elinizdeki  polyurea m2 fiyatlarını kolayca karşılaştırabilmek için kg olarak ta fiyat talep
edebilirsiniz. Hatta kullanılacak malzemelerin ( astar,polyurea ve UV ) analizli fiyatlarını ve ayrı ayrı polyurea işçilik fiyatlarını talep edebilirsiniz. Böylelikle sizin için en uygun kalitede ve fiyatta polyurea seçeneğine daha kolay karar verebilirsiniz.
Uygulama Alanlarını Göre Polyurea Metrekare Fiyatları:
Aşağıda sunacağımız fiyatlar sizin ihale sürecinde ya da projeniz için fiyat araştırma aşamasında bir fikir oluşturması için verilmiştir. Keşif sonrasında toplam metraj, işçiliğin zorluğu ya da kolaylığı, yatay dikey taşımalar, konaklama ve yemek giderleri gibi şantiyelerde karşılaşılan diğer olası durumlarda fiyat değişiklikleri normal karşılanmalıdır.
•    Zemin Kaplama Fiyatı: ….. Özellikle ağır taşıt trafiğine maruz kalan fabrika zeminlerinde, polyurea alt hazırlıkları teras ve temel perde uygulamalarına göre fiyatı etkilemektedir.
•    Otopark Zemin Kaplama Fiyatı: ….. Otoparklar ağır taşıt trafiğine maruz kalmazlar fakat sürekli olarak sürtünmeden kaynaklı bir bozulma eğilimi gösterirler. Bu nedenle otopark zeminlerinde yüksek elastik polyurea kullanılmalı ve en az 3 mm kalınlığında uygulanmalıdır.
•    Teras Su Yalıtım Fiyatı: …..Yürünebilir teraslarda standart polyurea uygulamasına silim fiyatı ve UV koruyucu son kat alifatik boya fiyatı eklenir.
•    Temel Perde Su Yalıtım Fiyatı: …. En uygun polyurea fiyatları temel perde betonlarının yalıtımında kullanılan polyurea sistemleridir. Burada UV koruyucu son kat alifatik boya kullanılmaz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta perde beton kalıptan kaynaklı vb. gerekçelerle bozuk çıkmışsa veyahut ısı yalıtımı amacıyla sprey poliüretan köpük kullanılabilir.
•    Havuz Su Yalıtım Fiyatı: ,,,, Havuzlarda su basıncının ve havuz kimyasallarının varlığı havuz su yalıtımını zorlaştırmaktadır. Havuzlarda iç ya da dış mekân kullanımına bakmaksızın mutlaka saflık derecesi yüksek polyurea kullanılmalı ve en az 3 mm kalınlığında uygulanmalıdır.
•    Sandviç Panel Üstü Su Yalıtım Fiyatı: ,,,, Sandviç panel üstü su yalıtımı ekyerlerine püskürtülerek uygulanır. Bir metretül fiyatıdır.
Polyurea Kg Fiyatları
Polyurea kg fiyatları olarak teklif isteyebilirsiniz. Polyurea iki varil olarak toplam 430 kg’dır. iki yüz metrekarenin altında uygulamalar için kg fiyatı ekonomik olmayacaktır.
Polyurea Sprey Metrekare Fiyatları
Türkiye